Description
| EF3502 10″ SPAL THERMO FAN DETAILS | |
|---|---|
| Spal Fan Model # | VA11-AP8/C-29A |
| U.S. Part # | 30100360 |
| Voltage | 12V |
| Flow Type | Puller |
| Blade Diam. | 10 inch (255mm) |
| Blade Type | Straight |
| Shroud Type | Finger Guard |
| Amps | 6.4 |
| CFM | 647 |
| M3/H | 1100 |
| EF3502 10″ SPAL THERMO FAN DIMENSIONS | |
|---|---|
| A | 269mm / 10.59″ |
| B | 285mm / 11.22″ |
| C | 142mm / 5.59″ |
| D | 247mm / 9.72″ |
| E | 52mm / 2.05″ |
![]() |
|





