Description
| EF3536 9″ SPAL THERMO FAN DETAILS | |
|---|---|
| Spal Fan Model # | VA07-BP12/C-58A |
| U.S. Part # | 30100336 |
| Voltage | 24V |
| Flow Type | Puller |
| Blade Diam. | 9 inch (225mm) |
| Blade Type | Skew |
| Shroud Type | Finger Guard |
| Amps | 11.8 |
| CFM | 688 |
| M3/H | 1170 |
| EF3536 9″ SPAL THERMO FAN DIMENSIONS | |
|---|---|
| A | 246mm / 9.69″ |
| B | 246mm / 9.69″ |
| C | 139mm / 5.47″ |
| D | 206mm / 8.11″ |
| E | 52mm / 2.05″ |
![]() |
|





