Description
| EF3580 TWIN 11″ SPAL THERMO FAN DETAILS | |
|---|---|
| Spal Fan Model # | 2VA06-AP70/LL-37A |
| U.S. Part # | 30102052 |
| Voltage | 12V |
| Flow Type | Puller |
| Blade Diam. | 11 inch (280mm) |
| Blade Type | Straight |
| Shroud Type | Open Shroud |
| Amps | 29.8 |
| CFM | 2720 |
| M3/H | 4610 |
| EF3580 TWIN 11″ SPAL THERMO FAN DIMENSIONS | |
|---|---|
![]() |





