Description
| EF3566 TWIN 12″ SPAL THERMO FAN DETAILS | |
|---|---|
| NOTE: This fan requires 2 x Wiring Pig Tail SE0027 (US# FR-PT15300027) | |
| Spal Fan Model # | VA50-AP70/LL-66A & VA50-AP72/LL/F-66A |
| U.S. Part # | 30102130 |
| Voltage | 12V |
| Flow Type | Puller |
| Blade Diam. | 12 inch (305mm) |
| Blade Type | Skew |
| Shroud Type | Finger Guard |
| Amps | 66 |
| CFM | 3168 |
| M3/H | 5382 |
| EF3566 TWIN 12″ SPAL THERMO FAN DIMENSIONS | |
|---|---|
![]() |





